Medycyna estetyczna – Capital Clinic
 • KONTAKT
 • +48 696 77 77 77

Medycyna estetyczna

Medycyna Estetyczna to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin medycyny. Jej rozwój jest związany z połączeniem wielu obszarów medycyny w jednym celu – redukcji skutków procesu starzenia. Zabiegi są skuteczne i dużo mniej inwazyjne niż zabiegi chirurgii plastycznej. Szerszy dostęp i wysoka jakość oferowanych metod terapii pozwala zadbać o zdrowie i wygląd swojej skóry coraz większej grupie kobiet i mężczyzn. Usuwanie zmarszczek, rewitalizacja skóry, biostymulacja czy modelowanie niewielkich defektów to dostępne w Capital Clinic zabiegi, które dają pacjentom poczucie bycia młodszym i piękniejszym. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i opisem poszczególnych zabiegów.

TOKSYNA BOTULINOWA TYPU A (Azallure, Botox,Dysport) – REDUKCJA ZMARSZCZEK

Toksyna botulinowa typu A jest lekiem pochodzenia naturalnego. Stosowana w niewielkich dawkach blokuje impulsy nerwowe, umożliwiając rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Wstrzyknięcie odpowiednich, niewielkich dawek preparatu likwiduje zmarszczki mimiczne wywołane przez kurczenie się mięśni twarzy, pozostawiając wrażliwość skóry na dotyk na niezmienionym poziomie. Zabieg podawania „Botox’u” jest zalecany w momencie powstania zauważalnych zmarszczek – tylko wtedy można skutecznie wygładzić powierzchnię skóry i powstrzymać ich dalsze pogłębianie. Kiedy bruzdy są głębsze stosuje się wyższe dawki toksyny botulinowej często wspomagając końcowy efekt wypełnieniem kwasem hialuronowym. Możliwości terapeutyczne obejmują eliminację zmarszczek mimicznych twarzy:
 • zmarszczki na czole
 • pionowe bruzdy między brwiami (lwia zmarszczka)
 • zmarszczki wokół oczu „kurze łapki”

TOKSYNA BOTULINOWA (Azallure, Botox) – LECZENIE NADPOTLIWOŚCI

Nadpotliwość to wzmożona produkcja potu przez gruczoły potowe. Toksyna botulinowa typu A jest lekiem pochodzenia naturalnego. Stosowana w niewielkich dawkach blokuje przewodnictwo nerwów odpowiadających za stymulację gruczołów potowych. Wstrzyknięcie odpowiednich, niewielkich dawek preparatu likwiduje produkcję potu w okolicy pach.

TOKSYNA BOTULINOWA (Azallure, Botox) – BRUKSIZM

Bruksizm to podświadome nocne zaciskanie szczęk i zgrzytanie zębami. Wynika z nasilonej aktywności mięśni żwaczy głównie spowodowanej stresem. Nacisk pojawiający się podczas snu może prowadzić do pękania zębów, koron i szkliwa, a zgrzytanie na powierzchniach żujących powoduje ścieranie zębów. Ta nadaktywność mięśni prowadzi do bólu stawów skroniowo-żuchwowych, a nawet do zmian w zgryzie. Toksyna botulinowa typu A jest lekiem pochodzenia naturalnego. Stosowana w niewielkich dawkach blokuje impulsy nerwowe, umożliwiając rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za zgrzytanie zębami (bruksizm). Wstrzyknięcie odpowiednich, niewielkich dawek preparatu obniża napięcie oraz aktywność mięśni żwaczy, co w konsekwencji ogranicza zgrzytanie zębami pozostawiając wrażliwość skóry na dotyk na niezmienionym poziomie.

WYPEŁNIACZE-KWAS HIALURONOWY KOREKCJA I MODELOWANIE, REWITALIZACJA SKÓRY

Kwas hialuronowy to jeden z podstawowych składników skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i sprężystości. Pod wpływem różnych czynników jego ilość w skórze się zmniejsza. Obserwujemy to pod postacią utraty objętości ust, zwiotczenia skóry policzków czy po prostu zmarszczek. Po odchudzaniu czy z wiekiem ubywa nam również tkanki tłuszczowej powodując zmianę kształtu twarzy. Preparaty zawierające kwas hialuronowy są podawane w formie iniekcji substancji o wyglądzie przezroczystego żelu, który ma właściwość pochłaniania wody. Ich działanie polega na nawilżaniu skóry, wypełnianiu zmarszczek i linii oraz zapadniętych okolic twarzy, ponownie nadając im objętość. W ten sposób poprawia się kontur twarzy, usta stają się znów większe i zregenerowane oraz poprawia się ogólna kondycja skóry. Istnieje wiele preparatów z kwasem hialuronowym o różnych właściwościach. Dlatego lekarz przed zabiegiem dobiera taki, który da odpowiedni efekt w określonej okolicy twarzy i będzie dostosowany do potrzeb danego pacjenta. Przez zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego możemy korygować następujące okolice:
 • okolice kości policzkowych
 • policzki
 • okolice fałdów nosowo-wargowych
 • usta i okolice kącików ust
 • dolina łez

REWITALIZACJA SKÓRY

DŁUGOTRWAŁE GŁĘBOKIE NAWILŻENIE SKÓRY- SKINBOOSTERS

Specjalna linia produktów z kwasem hialuronowym, przeznaczonych do głębokiego nawilżenia skóry. W odróżnieniu od preparatów kwasu hialuronowego stosowanych jako wypełniacze, terapia jest stosowana na większych powierzchniach skóry, a jej efektem jest rewitalizacja i zdrowy blask skóry. Kwas hialuronowy to jeden z podstawowych składników skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i sprężystości. Pod wpływem różnych czynników jego ilość w skórze się zmniejsza. Obserwujemy to pod postacią utraty objętości ust, zwiotczenia skóry policzków czy po prostu zmarszczek. Preparaty zawierające kwas hialuronowy są podawane w formie iniekcji substancji o wyglądzie przezroczystego żelu, który ma właściwość pochłaniania wody. Możliwości terapeutyczne: rewitalizacja skóry dłoni, okolic twarzy, szyi, dekoltu i ust.

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE (PRP, WAMPIRZY LIFTING, CZYNNIKI WZROSTU) REGENERACJA, REWITALIZACJA, BIOSTYMULACJA SKÓRY

Jedną z najnowszych zdobyczy medycyny było zastosowanie osocza bogatopłytkowego w leczeniu skóry, urazów u sportowców, leczeniu ran i procesów zapalnych. Technologia ta polega na stymulacji komórek macierzystych do przekształcenia w różne, konieczne dla odtworzenia w danym miejscu tkanki. Osocze bogatopłytkowe (PRP) otrzymujemy z krwi pobranej od pacjenta. Specjalnie opracowana procedura pozwala na uzyskanie substancji bardzo bogatej w czynniki wzrostu. Wstrzykując uzyskane osocze z czynnikami wzrostu w odpowiednie warstwy skóry stymulujemy komórki macierzyste do regeneracji i odnowy tkanek oraz pobudzamy fibroblasty do produkcji kolagenu. Tworzą się też nowe naczynia krwionośne pozwalając na nowo odżywić leczony fragment skóry. Proces biostymulacji przez podanie PRP przywraca skórze napięcie i poprawia jej gęstość, poprawia jej strukturę i kolor dając efekt odmłodzenia i witalności, a efekt jest długotrwały. Jest to jedna z najbezpieczniejszych terapii stosowanych w medycynie estetycznej ponieważ osocze bogatopłytkowe uzyskane z własnej krwi pacjenta nie alergizuje. Osocze bogatopłytkowe uzyskiwane systemem Regeneris szwajcarskiej firmy Regen Lab charakteryzuje się najwyższym, wśród dostępnych systemów, zawartością czynników wzrostu, a jednocześnie pozwala na uzyskanie aż 4-5ml osocza bogatopłytkowego z tylko 8ml krwi pobranej od pacjenta. Wysoka skuteczność i bezpieczeństwo Regeneris zostało potwierdzone wieloma badaniami klinicznymi. Dlatego w Capital Clinic zdecydowaliśmy się właśnie na ten system. Osocze bogatopłytkowe (PRP) jest przeznaczone dla pacjentów wymagających:
 • rewitalizacji źle odżywionej skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni (mezoterapia)
 • korekcji zmarszczek (wolumetryczna terapia biostymulująca komórki skóry)
 • rewitalizacja skóry pod oczami
 • wypełnienia blizn potrądzikowych
 • leczenia nadmiernego wypadania włosów u kobiet i mężczyzn

Leave a comment