Stomatologia dziecięca – Capital Clinic
  • KONTAKT
  • +48 696 77 77 77

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca (pedodoncja) poza leczeniem i profilaktyką pełni także ważną rolę kształtowania pewnych zachowań i nawyków u małych pacjentów. To, w jaki sposób dziecko rozpocznie swoją przygodę ze stomatologią może mieć odzwierciedlenie w jego dalszym dbaniu o zdrowy uśmiech, dlatego przykładając do tego wielką uwagę dbamy, aby wizyty młodych pacjentów przebiegały w miłej, przyjaznej i bezbolesnej atmosferze.
Umawiając się na wizytę adaptacyjną, pokażemy nasze miejsce pracy, opowiemy jakich narzędzi w nim używamy i przede wszystkim w przyjazny i zabawny sposób przedstawimy jak skutecznie dbać o zdrowie i higienę jamy ustnej. Po takiej wizycie młody pacjent z radością i w atmosferze zabawy będzie dbał o zdrowy uśmiech i z przyjemnością wracał na kontrolne wizyty do swojej ulubionej kliniki.

Zawsze zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego odpowiednia higiena i dbanie o zęby zapewnia ich doskonały wygląd i wspaniałą kondycję zdrowotną, a pomoc stomatologa w postaci zabiegów lakowania zębów skutecznie pomaga w zachowaniu ich w znakomitej kondycji. A gdy zajdzie potrzeba, aby wyleczyć niechciany ubytek, robimy to skutecznie i bezboleśnie stosując odpowiednie metody znieczulające, które oprócz bólu, zaoszczędzą też małemu pacjentowi mnóstwo stresu.
Jedną z metod niwelujących odczuwanie bólu, stosowaną w naszej klinice jest sedacja wziewna, czyli wdychanie przez małego pacjenta specjalnego gazu, który czasowo ograniczy jego świadomość. Dzięki tej metodzie Twoje dziecko poczuje się na fotelu dentystycznym w taki sposób, jakby przeżywał jakąś fantastyczną przygodę, dzięki czemu z chęcią będzie tu wracać, by kontynuować leczenie. Metoda ta jest całkowicie bezbolesna i w pełni bezpieczna dla dziecka. Lekarz przeprowadzając wywiad z rodzicem decyduje, czy dany pacjent może być poddany tej metodzie już na pierwszej wizycie czy ma się do tego odpowiednio przygotować.
Dziecko nakładając na nos kolorową, pachnącą maseczkę wdycha specjalną mieszaninę podtlenku azotu i tlenu, niwelującą przede wszystkim poczucie strachu, co pozwala na przeprowadzenie niezbędnych czynności i zabiegów bez stresu i protestu ze strony małego pacjenta. Lekarz reguluje zakres podawania gazu, dzięki czemu z czasem może skrócić jego działanie, by powoli przyzwyczajać dziecko i oswajać z leczeniem stomatologicznym.
Na każdej wizycie nasz zespół służy pomocą w wyjaśnieniu zasad poszczególnych rodzajów znieczuleń, a lekarz pomoże dobrać właściwy sposób na uniknięcie bólu dla młodego pacjenta rozpoczynającego przygodę z gabinetem dentystycznym. Z pewnością dołożymy wszelkich starań, abyś bez względu na wiek nie doświadczył u nas stresu, bólu i rozczarowań, a każda wizyta w naszym gabinecie była ciekawą przygodą prowadzącą do zdrowego i lśniącego uśmiechu przez długie lata.

Leave a comment