Profilaktyka stomatologiczna – Capital Clinic
  • KONTAKT
  • +48 696 77 77 77

Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka, czyli zapobieganie chorobom odgrywa coraz większą rolę w naszym życiu, a dzięki temu, że wymaga aktywnego zaangażowania, zwiększa Twoją świadomość zdrowotną. Specjalistyczne zabiegi profilaktyczne, higiena jamy ustnej jak również odpowiednia dieta pozwolą na utrzymanie prawidłowego stanu zębów oraz przyzębia. W naszej Klinice zadbamy o Twój uśmiech poprzez profesjonalny instruktaż higieny jamy ustnej oraz odpowiednie zabiegi, takie jak:
Scaling polega na usunięciu kamienia nazębnego, przy użyciu specjalnych narzędzi ręcznych i ultradźwiękowych.
Piaskowanie czyli usuwanie osadów nazębnych, które z czasem ulegają mineralizacji, przekształcając się w kamień nazębny. Czyszczenie odbywa się przy pomocy specjalnego piasku i często jest uzupełnieniem scalingu gdyż doskonale usuwa osady i przebarwienia po kawie, herbacie i papierosach z takich miejsc jak przestrzenie międzyzębowe.
Fluoryzacja przeprowadzana jest na wcześniej wyczyszczonych zębach i polega na nałożeniu specjalnego preparatu zawierającego fluor, w celu wzmocnienia szkliwa.
Lakowanie to pokrycie bruzd i zagłębień w zębach trzonowych i przedtrzonowych specjalnym lakiem. Zabieg uszczelniania skierowany jest głównie do dzieci, ze względu na głębokie i wąskie bruzdy w dopiero wyrżniętych zębach. Lak szczelinowy wypełnia bruzdę oraz uwalnia fluor dzięki czemu zabezpiecza zęby przed próchnicą.

Leave a comment