Chirurgia, implantologia i periodontologia – Capital Clinic
  • KONTAKT
  • +48 696 77 77 77

Chirurgia, implantologia i periodontologia

Chirurgia stomatologiczna, implantologia oraz periodontologia to dynamiczne dziedziny stomatologii, które pozwalają na odtwarzanie dużych braków kostnych, zębowych jak i w tkankach miękkich.
Wiele zabiegów odtwórczych w obszarze dziąsła bliższa jest mikrochirurgii, są bardzo delikatne i precyzyjne, wymagają pracy z mikroskopem. Proponujemy wiele nowoczesnych rozwiązań chirurgicznych w zależności od potrzeb klinicznych.
Implantologia jest dziedziną stomatologii, która ponad 4 dekady temu zmieniła podejście do leczenia braków w uzębieniu. Implant dentystyczny to mała, ale silna śrubka wykonana z biokompatybilnych metali lub ceramiki. W znieczuleniu miejscowym umieszcza się implant, który zastępując brakujący korzeń zębowy służy jako podparcie dla nowego zęba.
Okres gojenia trwa między 6, a 12 tygodni w zależności od indywidualnej sytuacji medycznej. Przez ten okres implant zostaje stabilnie zespolony z kością – proces ten nazywa się osseointegracją.
Wygojony sztuczny korzeń służy jako baza dla mocowania indywidualnie wykonanych koron, mostów oraz całych protez zębowych.
Pacjent czuje się w tych uzupełnieniach jak we własnych zębach. Badania statystyczne podają, że aż 95% w pełni funkcjonujących implantów ma wieloletni okres przeżycia.
Implantologia oferuje różne rodzaje systemów, pozwalające wykonać prace protetyczne, spełniające najwyższe wymogi estetyczne.
Mikroimplanty to implanty o mniejszej konstrukcji od implantów zębowych, są rodzajem minikotwic w oparciu, o które ortodonta bardziej precyzyjnie przesuwa zęby.
Chirurgiczne usunięcie zęba – stosujemy, kiedy przychodzisz do naszej kliniki z podjętą uprzednio, nieskuteczną próbą usunięcia zęba (np. po złamaniu korony i pozostawieniu korzeni) lub też gdy korona zęba ulega pęknięciu podczas usuwania i zachodzi konieczność nacięcia płata śluzówkowego, użycia wierteł oraz separacji korzeni w celu ich usunięcia. Operacyjne usunięcie zęba zatrzymanego dotyczy najczęściej zębów mądrości zawiązka i szycia rany.
Kortykotomia jest zabiegiem chirurgicznym, który wykonujemy dla uzyskania szybszego i bardziej efektywnego przesunięcia ortodontycznego Twojego uzębienia. Polega on na delikatnym nacięciu blaszki kostnej różnymi technikami, co powoduje przyspieszenie metabolizmu tkanki kostnej i jej przebudowy. Kortykotomię wykonujemy przy pełnym uzębieniu stałym.

Leave a comment