Stomatologia estetyczna – Capital Clinic
  • KONTAKT
  • +48 696 77 77 77

Stomatologia estetyczna

Dzisiaj nie wystarczy, by zęby były zdrowe. Powinny również ładnie wyglądać. Zdrowe lub wyleczone zęby niejednokrotnie odbiegają od ideału, są przyciemnione, przebarwione lub mają brzydki kształt, a to może źle wpływać na samopoczucie. Aby przywrócić piękny uśmiech oferujemy szereg zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Proces tworzenia nowej, perfekcyjnej estetyki składa się z wielu elementów, dlatego każdy Pacjent powininen skorzystać ze specjalistycznej porady, podczas której wspólnie z lekarzem ustali najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Wybielanie

Wybielanie zębów jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Wszystkie nowoczesne metody posługują się tym samym sposobem na rozjaśnienie koloru – na powierzchni zębów umieszczany jest preparat, który wydziela czysty, aktywny tlen. Tlen łączy się z barwnikami zawartymi w szkliwie, powodując ich utlenianie i utratę koloru. Jest to metoda sprawdzona i bezpieczna, stosowana z powodzeniem na całym świecie. Pierwszym krokiem, zanim przystąpimy do wybielania zębów, jest ich wyleczenie. Zalecamy także, usunięcie wypełnień metalowych (amalgamatowych) i zastąpienie ich materiałem światło-utwardzalnym. Po wybielaniu może być niezbędna wymiana starych wypełnień na nowe w jaśniejszym kolorze – rozjaśnieniu ulegają tylko Twoje własne zęby, a żadne preparaty nie rozjaśniają wypełnień, ani uzupełnień protetycznych (koron, mostów). W naszej Klinice oferujemy także wybielanie zębów martwych, po leczeniu kanałowym, które w skutek obumarcia miazgi stały się ciemne. Tradycyjne wybielanie w tym przypadku jest nieskuteczne. Musimy zastosować odpowiednie preparaty aplikowane na wizycie bezpośrednio do komory zęba.

Licówki

To cienka płytka ceramiczna, dzięki której osiągamy korektę kształtu i koloru zębów, jednocześnie oszczędzając zdrowe tkanki, co wpisuje się w naszą filozofię minimalnie inwazyjnej stomatologii. Licówki są alternatywą dla leczenia ortodontycznego w przypadku drobnych nieprawidłowości w położeniu zębów. Wykonane z porcelany, spełniają najwyższe oczekiwania estetyczne, ich połączenie z zębem jest bardzo wytrzymałe, a ponieważ porcelana nigdy nie ulega przebarwieniu, możesz cieszyć się ich wyglądem przez wiele lat.

Leave a comment