Stomatologia zachowawcza – Capital Clinic
  • KONTAKT
  • +48 696 77 77 77

Stomatologia zachowawcza

Stanowi dziedzinę stomatologii, która zajmuje się profilaktyką próchnicy zębów oraz leczeniem już powstałych ubytków.
Próchnica jest chorobą twardych tkanek zęba, którą wywołują bakterie znajdujące się w jamie ustnej. Bakterie te przyczyniają się również do schorzeń dziąseł, przyzębia, powodują nieprzyjemny zapach z ust oraz mogą być przyczyną powstawania chorób serca. Dlatego też leczenie próchnicy jest ważne nie tylko dla utrzymania pięknego uśmiechu jak również dla zdrowia całego Twojego organizmu.

W procesie rozwoju próchnicy, początkowym etapem jest powstanie plamy próchnicowej a następnie ubytku zęba, który nie leczony może doprowadzić do obumarcia miazgi i zakażenia tkanek okołowierzchołkowych, co skutkować może koniecznością leczenia kanałowego. Na etapie plamy próchnicowej możemy przeciwdziałać przekształceniu jej w ubytek poprzez stosowanie działań zapobiegawczych – w tym stosowanie profesjonalnych preparatów fluorkowych w naszej klinice.
Jeśli proces próchnicowy nie zostanie zatrzymany, przejdzie w nieodwracalny ubytek, którego leczenie polega na usunięciu chorobowo zmienionych tkanek, a następnie wypełnienie materiałem, którego kolor dobiera się idealnie do naturalnego koloru zęba tak aby zapewnić wysoką estetykę odbudowy.

Leave a comment